- Noutăți
- Mindenki angolul tanul
- Nyelvünk virágai
- Idézetek, szállóigék, bölcsességek
- Szólások, közmondások
- Felvételizőknek
- A magyar nyelv kézikönyvei
- A magyar nyomtatott örökség feltárása
- Anyanyelvi felmérők
- Anyanyelvi kompetenciafejlesztő munkafüzetek
- Az ékesszólás kiskönyvtára
- Bibliotheca Regulyana
- Diszlexia, diszkalkulia
- Életrajz
- Híd szótárak
- Iránytű sorozat
- Ismeretterjesztő
- Kétnyelvű könyvek nyelvtanuláshoz
- Kifestőkönyvek, színezők
- Kommunikáció
- Lexikográfiai füzetek
- Lexikon, enciklopédia
- Mesekönyv
- Mesterművek
- Naptár, notesz
- Notesz
- Nyelvészet
- Nyelvi játékok, fejtörők
- Nyelvtani munkafüzetek az 5-12. évfolyam részére
- Nyelvtanulás
- Segédkönyvek a nyelvészet tanulmányozásához
- Szépirodalom
- Szótár
- Történelem
- Útleírás
- Vallás
- Zene
- E-könyv
- Folyóirat
- 2024-ben megjelent könyveink
- 2023-ban megjelent könyveink
- 2022-ben megjelent könyveink
- 2021-ben megjelent könyveink
- 2020-ban megjelent könyveink
- 2019-ben megjelent könyveink
- 2018-ban megjelent könyveink
- Növény- és állatnevek
Hálózatkutatás
-
Alcím Hálózatok a társadalomban és a nyelvbenSzerkesztő Balaskó Mária, Balázs Géza, Kovács LászlóSorozatszám 103Oldalszám 234Kötés típusa puhafedelesFormátum B/5Numar articol 9789639902428Masa 409 g/db
-
Néhány jellemző elméleti és gyakorlati hálózatkutatási téma a kötetből: hálózatalakzatok, hálózatok a társalgásban, a mentális lexikon kis-világ és skálafüggetlen karaktere, hálózatok a kulturális örökségben, munkahelyi kapcsolatok informális szerveződése, az információ hullámszerű terjedése az internetes blogokban, a hálózattudat társadalmi összefüggései, a fordítás skálafüggetlen modellje.
A kötet a Hálózatok –Irányzatok, eszmék a mai magyar nyelvben, kultúrában, társadalomban című konferencia előadásait tartalmazza, amelyet 2009. november 30-án és december 1-jén rendezett a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központja Interkulturális Tanulmányok Intézetének Alkalmazott Nyelvészeti Tanszéke.
A kötet és a konferencia egyik nem titkolt célja, hogy kapcsolódási pontokat keressen a számos tudományterületen komplex rendszerek új vizsgálati módszereként értelmezhető hálózatkutatás, valamint az egyik legösszetettebb ember alkotta rendszer, a nyelv között. A hálózatelmélet más tudományágakban elért eredményei hozzájárulhatnak a nyelv új szempontból történő elemzéséhez, ezzel is bővítve a nyelvészek számára kínálkozó megközelítési módokat. A kötet ugyanakkor nem csak a nyelv mint komplex rendszer hálózatos jelenségeit mutatja be, hanem betekintést nyújt a társadalomban fellelhető hálózatokba is a nyelvet mint társadalmi jelenséget értelmezve.
További hat tanulmány olvasható még a konferencia Jelenkori kommunikációs tünetjelenségek szekciójából: az írástudás sokféleségéről, az internetes kommunikációról, a dajkanyelv szerepéről, asszociációkutatásokról, a tezauruszok nyelvezetéről és az aktuális nyelvhasználat pragmatikai jelenségeiről.